Henna Brows

Co je to?

Úprava obočí hennou je částečně permanentní procedura, která se díky svým různým výhodám stala velmi populární v oboru barvení obočí.Henna pochází z rostliny Lawsonia Inermis a k barvení pokožky a vlasů se používá již stovky let. 

Zaprvé je nutné podotknout, že henna obsahuje PPD - látku, která se objevuje ve většině barvivech na vlasy. Často se objevuje nedorozumění, že je henna zcela přírodní a neobsahuje žádné látky, na které existuje alergie. Čím je henna tmavší, tím více PPD obsahuje. S tímto faktem je důležité se obeznámit a vědět, že může dojít k alergické reakci, pokud je pokožka citlivá na PPD. Proto před procedurou doporučujeme aplikovat test náplastí.

BAREVNÉ VARIANTY

Rozsah barev je jednou výhody henny na obočí. Máte možnost vybírat ze široké škály, a zvolit tak nejideálnější barvu, která vám nejlépe padne. Barvy lze navíc kombinovat, což možnost výběru ještě rozšiřuje.

TRVANLIVOST HENNY

Při správné péči henna vydrží na pokožce až 4 týdny a na chloupcích obočí až 6 týdnů. Trvanlivost se odvíjí od typu pokožky, zda je pleť mastná a jak často podstupujete peeling. Henna je alternativou pro microblading, který je větším závazkem - s hennou dosáhnete dlouhotrvanlivějších výsledků než s běžnou tužkou na obočí nebo pomádou. Jde o skvělou částečně permanentní volbu pro ty, kteří chtějí docílit efektu tetování bez vážných závazků.